Arya nedir? Arya Logosu ne anlama gelir?

Arya Kadın Yatırım Platformu, Türkiye’nin ilk kadın odaklı yatırım platformudur. Arya; kadın girişimcilere yatırım, etkinlik, eğitim, mentörlük ve network sağlayan birliktelik zekası platformudur. Arya liderleri; vakti, tecrübesi, networkü ve/veya sermayesiyle kadın girişimcilere yatırım yapan başarılı kadın ve erkeklerdir. Arya’da yatırım yalnızca para ile yapılmaz. Networkümüzde bulunan ve kadın girişimcilere destek olmak isteyen herkes aklı, bilgisi, deneyimi, zamanı ve parası ile yatırım yapabilir. Amacımız Türkiye’de kadın girişimci ve yatırımcı ekosistemini büyütmek, daha güçlü ve etkili kadın şirketleri olması, kadınların yatırımcı kimlikleri ile de ön planda olması ve kadın yatırımcı sayısının çoğalmasıdır. 

Arya Logosu

Arya logosundaki gibi Arya’daki herkes birbirinden farklıdır. Birbirinden farklı renkte büyüklü küçüklü toplar hepimizin birbirimizden farklı olsak da farklı etki alanlarına, bazılarımızın daha fazla bazılarımızın daha az katkıları olsa da bir araya gelince kocaman bir bütünlük oluşturduğumuzu ve farklılıkların tadını çıkarmamız gerektiğini temsil ediyor. Tek başımıza kendimize yetebiliriz ya da en fazla belli bir alana kadar ulaşabiliriz. Ancak paylaşarak çoğalmaya inananlar bir bütünün parçası olarak farklı kaynaklarla birleşir ve hem kendi etki alanını genişletir hem birliktelik zekasına katkı sağlarlar. Bu farklı büyüklük ve renklerdeki arya topları gibi Aryalılar da bir bütünü oluşturur ve bazı değerler etrafında bir araya gelmiş, bu değerleri benimseyip uygulayan kişilerden oluşur. Bu değerlere göre;

 1. Aryalılar Açıktır
  Tek bir doğru olmadığını bilir, değişime, yeni bakış açılarına ve geri bildirimlere açıktır. Empati kurabilir, ve konuşmak için konuşmaz, anlamak için dinler.

 2. Aryalılar Güvenilirdir
  Verdiği sözün sorumluluğunu alır. Kararlarını ego ve kişisel çıkarlarına göre değil, prensiplerine göre verir. 

 3. Aryalılar Girişkendir
  İmkansızlıklara takılmaz, kaynak yaratır. Başkalarının görmediği fırsatları görür. Deneyip yanılmaktan ve risk almaktan korkmaz.

 4. Aryalılar Cesurdur
  Kendi ayakları üstünde hem eylenmeyi hem çok çalışmayı bilir. Sevdikleri ve inandıkları için savaşır, mücadele eder. Başkalarının kurallarıyla değil, kendi vizyonuyla hayatını tasarlar.

 5. Aryalılar Samimidir
  Kendine hastır, kendini olduğu gibi benimser, otantikliğine sarılır ve çeşitliliğin güçlenerek büyümek olduğunu bilir. Geri bildirimleri yapıcı ve samimidir.

 6. Aryalılar Yaratıcıdır
  Yoktan var eder, hem kavramsal hem de estetik konularda yaratıcıdır. Kadere değil gücüne inanır, birisinin ona bir şey vermesini beklemez, kendine alan açar.

 7. Aryalılar Etki Yaratır
  Başarılı olmayı sever ama başka hayatlara dokunmayı ve pozitif etki yaratmayı da ister. Sosyal sorumluluğu güçlüdür. Çok çalışır ve başarısını ölçer, değişime öncülük eder.

 8. Aryalılar Paylaşımcıdır
  Gücün paylaştıkça çoğaldığını bilir, verici olmak ondan bir şey eksiltmez, hatta onu zenginleştirir. Vermeyi kabul ettiği kadarını teklif eder, birliktelik zekâsına inanır ve çevresindeki insanları parlatarak parlamayı seçer. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir