#ARYALILARITANIYALIM: ASLI CANER

  • Aslı Caner kimdir? Kimi örnek alır?

Aslı Caner, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra meslek değiştirip Eneavor girişimcisi olan, hali hazırda yerel ve global projelerin içinde yer alan seri girişimci bir kadın. Kahramanlara değil kendine inanmayı tercih ediyor. Hedefler koymaya ve adım adım bu hedefler için planlar yapmaya inanıyor. Telefonu, bilgisayarı, not defteri yapmak istedikleri ile dolu. 

İstanbul’da doğdum, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 14 yıl boyunca medya sektöründe muhabirlik, editörlük, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptım. Oğlumun doğmasına denk gelen dönemde benim de girişimcilik serüvenim başladı. 10 yıla yakın ajans yöneticiliği, kadının çalışma hayatında aktif varolması için destek ve ivme kazandıracak dijital bir platformun varlığı gerektiği düşüncesi ile BinYaprak’ın kurucu ekibine katıldım. Tabii dijital pazarlama ve içerik geliştirme alanındaki uzmanlığımı başka noktalara da taşıdım. Fayda Studio’nun Ajans Başkanı, ARYA Kadın Yatırım Platformu’nda ise İletişim ve Etkinlik’ten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi’yim.

Çok öyle kahramanlara inanan biri değilim galiba, sadece benim için örnek alınacak insanlar olmuştur hep. Annemin yoktan var etme gücünü, cesaretini, babamın güzel kalbini ve insanlara olan bitmeyen hoşgörüsünü örnek aldım hep kendime. Farklı insanları keşfettikçe onlardan dönemsel kahramanlık alıntıları yaptığım oluyor. 

  • Hayatınızdaki dönüm noktası nedir?

Birkaç dönüm noktam oldu aslında. Büyük bir trafik kazası geçirdim ve tekrar hayata karışmam neredeyse 1 yılımı aldı. Deyim yerindeyse, beni tekrardan yaptılar. Burada ben insanın yanında ailesi, gerçek dostları olunca neleri başarabileceğini çok net gördüm. Bir de birdenbire ölebileceğimi anladım. Hayatı çok kaçırmamak lazım. Diğeri de sanırım iş hayatında kiminle yola çıkmam gerektiğini anlamamı sağlayan bir iki olay. İnsanı hem çok sevmek gerekiyor, hem de insanlara karşı çok dikkatli olmayı bilmek.

  • Arya size ne katıyor? Siz Arya’ya ne katıyorsunuz?

Arya ile girişimcilik serüvenimin ortalarında tanıştım. Girişimci olarak katıldığım bu platformda en kıymetli olanı, esirgenmeden paylaşılan bilgi ve tecrübeyi buldum. Sadece işle ilgili değil, hayatın farklı alanlarında başucu rehberim oldu diyebilirim. Şimdi ben de esirgemeden, seve isteye kendi bilgi ve tecrübemi Arya için kullanıyorum. Yatırımcı olmayı öğreniyorum, hedefim Arya girişimcileri ile yeni yolculuklara çıkmak. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir