#AryalılarıTanıyalım: İlknur Aydın

“Arya’nın içindeki farklı renklere dahil olduğum için mutluyum. Farklı etkinlikler bana farklı bakış açıları ve çok yönlü insanları tanıma şansını veriyor.

  • İlknur Aydın Kimdir? Kimi örnek alır.

Öğrenme ve araştırmaya olan tutkumla sırasıyla Bilkent Mütercim Tercümanlık, North Carolina State University’de İletişim Yüksek Lisansı, University of California, Davis’de Uygulamalı Duyusal Analiz ve Tüketici Bilimi Sertifika Programını ve Tragon’dan Duyusal Analiz ve Araştırma Uygulamaları Programını tamamladım. Bu öğrendiklerimi harmanlayıp kullanabildiğim işlerde çalıştım: çevirmen, araştırmacı, eğitmen, inovasyon ve proje yöneticisi.

Örnek aldığım kişi, BusinessWeek’in İnovasyon guruları arasında saydığı Bilal Kaafarani’dir. Birebir çalışmalarımız sırasında inovasyon kültürünün mevcut sistemlere uyarlanmasında görev aldım. Bu süreçte, kutunun dışındaki limitsiz düşüncelerin yeni sistemleri nasıl oluşturduğunu görmek ve tüketiciyi hep odağa koymak, bana hayatımın her alanında uyguladığım bakış açıları sağlamış oldu.

  • Hayatınızdaki dönüm noktası nedir?

Yıldız Holding çatısı altında inovasyon deneyimimi, araştırmalar ve duyusal analizlerle devam ettirdim. Ar-Ge, Kalite ve Pazarlama ekipleri ile yakından çalışırken, Türkiye’deki projelerin yanısıra Avrupa, Amerika ve MENA bölgelerinde birçok projede görev aldım. Bu deneyimlerden sonra Sensemetre’yi kurmam benim için dönüm noktası oldu. Sensemetre Duyusal Analiz, Araştırma, Eğitim, Kalite ve Gıda Güvenliği Sistemlerinde hizmet verir ve aynı zamanda global projelerde de Duyusal Analiz ve Araştırma duayenlerinin kurduğu DragonflySCI ile ortaklığı vardır.

  • Arya size ne katıyor?

Arya’nın içindeki farklı renklere dahil olduğum için mutluyum. Farklı etkinlikler bana farklı bakış açıları ve çok yönlü insanları tanıma şansını veriyor. Kurumsal hayattan çıktıktan sonra, Arya’nın samimi ortamı bana özel bir oryantasyon sağladı diyebilirim.

  • Siz Arya’ya ne katıyorsunuz?

Arya’lılara yeni bakış açıları sunabilirsem ne mutlu bana: geçen ay Arya üyeleri ile ilgili yaptığım araştırmanın Arya’ya ve Arya’lılara fayda sağlayacağını umuyorum.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir