Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Erkekler Konuşuyor: Dünya Erkekler Günü

19 Kasım 2019 @ 6:30 pm - 8:30 pm

Toplumsal cinsiyet eşitliği yalnızca kadınlar için değil erkekler için de gerekli.

Erkekler Konuşuyor etkinlik serisi ile amacımız, toplumsal cinsiyet eşitliği diyaloğuna bu kez erkekleri de dahil etmek, beraber sorgulamak ve tartışmak.

Cinsiyetlerin, ayrımcılığa maruz kalmadan eşit hak, fırsat ve olanaklara sahip olmalarına toplumsal cinsiyet eşitliği denir. Erkekler de toplumsal cinsiyet rollerini sorgulamalı ve toplumdaki bütün cinsiyetlerin bu ayrımcılığa maruz kalmaması için kendilerine dayatılan rollerin dışına çıkabilmeli. Bu nedenle bu kez toplumsal cinsiyet rollerini sorgulamak için ‘’Erkekler Konuşuyor’’ ama bu kez farklı konuşuyorlar ve toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinde kadınların yanında yer alıyorlar.

Ruhun cinsiyeti yoktur; insanlar hayatlarını cinsiyetlerine göre değil, bireysel ihtiyaç ve seçimlerine göre yaşama hakkına sahiptir diyoruz. Toplumdaki bütün cinsiyetler olarak toplumsal cinsiyet rollerimizi sorgulamak ve değişim için önce farkında olmak sonra da farkındalık yaratmak isteyenler bu panele ve kutlamaya katılmalı.

Şu ana kadar 10’a yakın panel gerçekleştirdiğimiz Erkekler Konuşuyor etkinlik serimizde sanattan futbola, CEO’dan üniversite öğrencisine kadar her yaş grubundan erkeği konuşturduk ve sorgulattık serimizde…

Hep birlikte konuşmak, dinlemek, sormak ve sorgulamak için Fark Labs Maslak’a davetlisiniz.

Program:

18:00-18:30 Kayıt ve Networking

18:30-19:00 Münteha Adalı Açılış

19:00-20:30 Panel

20:30-21:00 Soru Cevap

Detaylar

Tarih:
19 Kasım 2019
Saat:
6:30 pm - 8:30 pm

Organizatör

Arya Women Investment Platform
Telefon:
+90 (212) 244 5543
Website:
info@aryawomen.com

Mekan

Fark Labs
Ahi Evran Cad No:6
Maslak, Istanbul Turkey
+ Google Haritalar