Girişimciler Yapmaması Önerilen 5 Şey

Girişimciler Yapmaması Önerilen 5 Şey

Girişimcilere yapması gerekenler konusunda verilen tavsiyeler kadar yapılmaması gerekenlere değinmek de önemli. Hata yapmadan önce bu konudaki tecrübeli kişilerin ve yatırımcıların uyarılarını dikkate almak sizi para ve zaman kaybetmekten kurtarabilir.

Kimsenin istemediği bir ürün / hizmet yapmak


Kendi hobisinden ve tutkusundan başarılı işler kurmuş girişimciler var. Ancak kullanıcının ihtiyacına değil de kendi isteklerine göre uzun ve hizmet geliştirmek en çok gördüğümüz hatalardan biri. Değer önerinizin hedef kitlenize uygun olup olmadığına dikkat edin.

Yanlış kişilerle çalışmak, yanlış ekip


Startup’larda zaman çok önemli. Yanlış insanlar size vakit kaybettirir. Etrafınızı, aklına güvendiğiniz insanlarla çevirin.

Fokus olmamak


Girişimciyken cok deneme yanılma yapmak, pivot etmek normal. Ancak kurucular olarak en önemli işiniz dar boğazları çözmek ve vizyonu açmaktır

Satış odaklı olmamak


Fokus olmamanın belki en önemli alt kategorisi satış odaklı olmamak. Günün sonunda satışınız yoksa işiniz iş değil bir projedir. Yüksek büyüme potansiyeli olan şirketler satışı kapatan şirketlerdir.

Yanlış ortaklık


Ortaklıktan çıkmak boşanmaktan zordur. Bu nedenle doğru ortaklık kurmak çok önemli, doğru bir ortaklık kurmadığınızı farkettiğinizde ortaklığı bitirmek boşanmaktan bile zor olabilir.

Comments (1)

  1. Pingback: GİRİŞİMCİLERİN YAPMAMASI ÖNERİLEN 5 ŞEY. - Arya Women

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir